Nejvyšší soud Evropské unie začátkem října rozhodl o tom, že dosavadní dohoda o ochraně osobních dat - takzvaný Bezpečný přístav - mezi EU a Spojenými státy je nedostatečná. Není mimo jiné jisté, zda informace o evropských občanech nevyužívají americké zpravodajské služby.

Proto se musí firmy řídit zákony konkrétních evropských zemí.

Problém v tu chvíli nenastal gigantům na poli sbírání osobních dat, jako je Facebook nebo Google, ale menším firmám, které ukládají svá data do úložišť (cloudů) amerických společností nebo si nechávají zpracovávat údaje o zaměstnancích, včetně výplatních pásek, v zámoří.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.