Německé azylové domy se stávají čím dál častějším cílem útoků, uvedla analýza Spolkového úřadu pro kriminalitu. Z počtu 505 letošních případů spadá 461 do kategorie politicky motivovaná kriminalita. Loni bylo podobných útoků zaznamenáno 177, před čtyřmi lety 18.

"Nárůst útoků proti azylovým domům je znepokojivý," cituje zpravodajský serveru Spiegel šéfa německé kriminální policie Andrého Schulze. Nejvíc nepřátelsky se proti uprchlíkům projevují obyvatelé Severního Vestfálska, policie tam zaznamenala 121 výpadů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.