Zimbabwský diktátor Robert Mugabe získal Konfuciovu cenu, které se přezdívá čínská Nobelova cena za mír.

Devadesátiletý Mugabe, který byl během 35 let své vlády mnohokrát obviňován ze systematického násilí a z mučení odpůrců, nepůsobí na první pohled jako typická kandidát na cenu míru. Čínská komise si ale pevně stojí za svým rozhodnutím.

„Od roku 1980, kdy složil prezidentský slib, Robert Mugabe usiloval o nastolení politického a ekonomického pořádku v zemi. Snažil se také zlepšit životní podmínky obyvatel,“ uvedla komise ve svém prohlášení. Předsednictvo pozitivně vyhodnotilo také Mugabeho vedení Africké unie. Do čela společenství 54 zemí černého kontinentu se dostalo Zimbabwe na začátku letošního roku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.