Pět milionů cizinců žijících v Itálii přispívá svou ekonomickou činností italské ekonomice částkou, která odpovídá penzím pro 620 tisíc občanů Itálie. Ve své výroční zprávě to oznámila italská nadace, která se zabývá ekonomickými aspekty imigrace.

Itálie je jednou z evropských zemí, které jsou v první linii na cestě migrantů z Afriky a Asie do Evropy. V minulém desetiletí se tam zdvojnásobil počet cizinců s povolením k trvalému pobytu. Podle údajů ministerstva vnitra letos tato jihoevropská země přijala 136 tisíc uprchlíků. V imigračních střediscích tam žije 100 tisíc lidí a Itálie na provoz těchto míst letos vydá 1,16 miliardy eur (31 miliard korun).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.