Nová divadelní hra britské spisovatelky J. K. Rowlingové o čaroději Harrym Potterovi se představí divákům v Londýně už příští léto. S odvoláním na producenty dramatu o tom informovaly zahraniční agentury. Příběh naváže na poslední sedmou knihu a vystupovat v ní bude dospělý Potter a jeho syn Albus Severus.

Děj hry s názvem Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě) se začne odvíjet tam, kde skončila poslední část potterovské knižní septalogie. Tedy 19 let po velkolepé bitvě mladého kouzelníka s Lordem Voldemortem.

Harry Potter bude ve hře údajně přepracovaným zaměstnancem Ministerstva kouzel se starostí o tři děti, zatímco jeho nejmladší syn pojmenovaný po někdejším řediteli bradavické školy Albusovi Brumbálovi bude bojovat s "tíhou nechtěného rodinného odkazu". "Otec i syn se dozví nepříjemnou pravdu: temnota někdy přichází z nečekaných míst," uvedl jeden z producentů.

Drama bude mít dvě části, které bude možné zhlédnout najednou či dva dny po sobě. Předpremiéra by se měla konat 7. června a od 30. července by mohli hru v londýnském Palace Theatre zhlédnout i běžní fanoušci. Prodej vstupenek na představení přes internet bude zahájen příští pátek, jejich cena by se měla pohybovat od 20 do 130 liber (755 až 4900 korun).

Kromě autorky knih o čarodějnickém učni Rowlingové se na hře podílel i scénárista Jack Thorne a divadelní režisér John Tiffany, který režíroval například úspěšný muzikál Once vzniklý na motivy filmu s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou. Zda se na jevišti objeví herci, kteří knižní postavy ztvárnili v osmi úspěšných filmech, producenti nesdělili.

Knihy J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi se prodaly ve více než 450 milionech kusů v překladech do 78 jazyků. Filmy na motivy knih vydělaly po celém světě více než sedm miliard dolarů (172 miliard korun).

Související