Počet obětí sobotní nehody při pouličním průvodu v americkém státě Oklahoma stoupl na čtyři. Dalších více než 40 osob utrpělo zranění, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní představitele.

Do diváků najela se svým vozem řidička, která byla následně zadržena kvůli podezření, že řídila pod vlivem návykových látek.

Automobil najel do davu na křižovatce ulic Main Street a Hall of Fame Avenue ve městě Stillwater, které leží asi 130 kilometrů severovýchodě od Oklahoma City. Ve městě probíhala pouliční slavnost spojená se zápasem amerického fotbalu mezi univerzitními týmy Oklahomy a Kansasu.

"Nejdřív jsme si mysleli, že je to součást show. Lidé létali deset metrů do výšky jako hadroví panáci," řekla podle agentury AP jedna z divaček Konda Walkerová.

Místní nemocnice přijala osm zraněných, z toho pět dětí, stav některých z nich byl kritický. Starosta John Bartley nejprve informoval o smrti tří osob, následně v nemocnici zraněním podlehlo dvouleté dítě.

V okamžiku nárazu stálo v rohu křižovatky asi 100 lidí. Automobil, ve kterém seděla 25letá Adacia Avery Chambersová, se prý pohyboval rychlostí 72 až 80 kilometrů za hodinu.

"Vyšetřujeme to jako jakýkoli případ zabití. Zřejmě bude trvat několik dní, než získáme další informace či zjistíme příčinu nehody," řekl stillwaterský policejní kapitán Kyle Gibbs.

Nejde o první tragédii spojenou se sportovní činností Oklahomské státní univerzity. V roce 2001 zemřelo deset lidí při pádu letadla, jímž se vraceli členové univerzitního basketbalového týmu z Colorada. Trenér a asistent ženského univerzitního družstva basketbalu zase zemřeli po další letecké nehodě při cestě do Arkansasu v roce 2011.

Související