Nejméně 64 mrtvých, z toho 28 dětí, si za posledních 24 hodin vyžádaly útoky syrské armády a ruské nálety v syrské provincii Halab. Oznámila to v sobotu podle agentury Reuters Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie.

Letecké útoky v sobotu podniklo také Turecko, které podle informací Reuters mířilo na pozice radikálního hnutí Islámský stát.

Humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) v sobotu oznámila, že při pátečním raketovém útoku syrské armády na tržiště ve městě Duma u Damašku zahynulo nejméně 70 lidí a dalších 550 utrpělo zranění. Dosavadní bilance udávala 57 mrtvých a desítky zraněných.

Duma leží asi 15 kilometrů severovýchodně od syrské metropole v oblasti ovládané protirežimními povstalci. Syrské letectvo na tuto oblast podle agentury Reuters intenzivně útočí několik měsíců.

Odpůrci syrského režimu kontrolují Dumu asi dva roky. Při jednom náletu v srpnu tam přišlo o život 117 osob a situací se tehdy zabývala Rada bezpečnosti OSN.

Náměstek generálního tajemníka OSN Jeffrey Feltman nejnovější útok označil "za další válečný zločin, za který se musí pachatelé zodpovídat".

Související