Při čtvrtečním teroristickém útoku na shromáždění syrských náboženských představitelů zahynulo na severu Libanonu devět osob. Podle policie útok spáchal sebevražedný atentátník ve městě Arsál u hranice se Sýrií.

Útočník prý vstoupil do místnosti ve chvíli, kdy se konala schůzka náboženských představitelů ze syrského Kalamúnu. Mezi mrtvými je podle libanonské agentury ANI vůdce výboru náboženských činitelů z Kalamúnu šajch Usmán Mansúr. Čtyři osoby utrpěly zranění.

Výbor se věnuje pomoci syrským uprchlíkům, kteří našli útočiště v oblasti Arsálu. Působí také jako prostředník ve vyjednávání s radikálními skupinami. Na hranici u Arsálu tyto skupiny loni unesly třicítku libanonských vojáků, z nichž 25 je stále v zajetí. Zbylé vojáky únosci zabili.

V Libanonu našel útočiště před boji v Sýrii asi milion Syřanů. Na rozdíl od Turecka tam ale není dostatek táborů a lidé žijí často v provizorních podmínkách, upozornila stanice BBC.

Radikálové, kteří už v minulosti ve městě zaútočili, bojují v Sýrii. Na západě Libanonu operují ozbrojenci sunnitské fronty an-Nusra, která je napojená na al-Káidu.

Související