Maďarsko posílá do Slovinska 50 policistů, kteří budou Lublani pomáhat zvládnout příliv migrantů do této balkánské země. Informovala o tom agentura AP. Maďarský ministr vnitra Sándor Pintér v pondělí při ceremonii u příležitosti jejich odjezdu prohlásil, že ochranou slovinské hranice policisté chrání i Maďarsko a Evropu.

Ploty, které zřídilo Maďarsko na svých hranicích se Srbskem a Chorvatskem, přesměrovaly proud uprchlíků do Slovinska, kam denně přicházejí tisíce lidí. Míří do Německa či do dalších západoevropských zemí.

Před pár dny vyslalo do Slovinska 20 policistů i Slovensko. Slovenští policisté slouží v dvoumilionové balkánské zemi ve smíšených hlídkách. V pondělí do balkánské země odjely i dvě desítky českých policistů. Sloužit budou pět týdnů v okolí měst Dobova a Obrežje.

Podobnou policejní pomoc Slovensko poskytlo již dříve i Maďarsku v souvislosti s monitorováním a ostrahou hranic se Srbskem, která je vnější schengenskou hranicí. Do Maďarska vyslali policisty, vojáky i potřebné vybavení rovněž Poláci a Češi.

Související