Bruselská čtvrť Molenbeek, kam vedou stopy hned několika posledních atentátů v Evropě je jednou z nejchudších čtvrtí v zemi. "Lidé jsou tady k radikalizaci více náchylní. Každý třetí je bez práce a nemají žádné vyhlídky do budoucnosti," říká Olivier Vanderhaegen sociální pracovník, který se v Molenbeeku věnuje prevenci radikalizace mládeže. Brahim a Salah Abdeslamovi, kteří se podíleli na pařížských útocích 13. listopadu ale žádné problémy s penězi neměli. Jejich krásný dům stojí přímo na jednom z hlavních náměstí Molenbeeku a do nedávna vlastnili bistro.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.