Ve svém prvním postu na Facebooku vyzval americký prezident Barack Obama k ochraně klimatu a k mezinárodní dohodě o snižování emisí na klimatické konferenci v Paříži. Učinil tak 9. listopadu, kdy si profil na sociální síti založil.

Paradoxně ale právě Spojené státy nejvíc brání závazné dohodě o snížení emisí oxidu uhličitého a místo ní chtějí pouze dobrovolné příspěvky zúčastněných států. Evropská unie postoj Američanů odmítá, francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius přesto připouští, že připravovaná dohoda nejspíš závazná nebude. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.