Při výbuchu zápalné bomby zemřelo v pátek v restauraci v širším centru Káhiry nejméně 16 lidí a dvě osoby utrpěly zranění. S odvoláním na egyptskou policii to oznámila agentura Reuters.

Původně se hovořilo o 18 mrtvých, egyptská agentura MENA uvádí 12 obětí a pět raněných. Na místě vypukl požár a podle serveru Jaum7 jsou mezi mrtvými hlavně zaměstnanci podniku. Tři muži, považovaní za pachatele, z místa údajně uprchli.

O jednom z nich policisté tvrdí, že je bývalým zaměstnancem restaurace a že byl propuštěn. Muži prý přijeli na místo na motocyklu.

Podnik, který některé egyptské zdroje označují za noční bar nebo diskotéku, je ve čtvrti Agúza v širším centru metropole na západním břehu Nilu. Požár se podařilo zakrátko uhasit.

Na místo byl přivolán majitel, který přiznal, že měl pracovní spory s některými zaměstnanci, ale netušil prý, že by kvůli tomu mohli spáchat podobný čin. Podnik je v přízemí budovy, nemá únikový východ a podle egyptských sdělovacích prostředků se většina obětí udusila.

Zatím není jasné, zda byl útok aktem msty, nebo zda jsou za ním islámští radikálové. V Egyptě tyto kruhy útočí od roku 2013, kdy armáda svrhla prezidenta Muhammada Mursího a nová vláda pak zakázala islamistické Muslimské bratrstvo, které Egyptu vládlo po revoluci z roku 2011.

Související