Australská policie ve čtvrtek při razii v Sydney zadržela dvě osoby a obvinila je z přípravy teroristického útoku. Oznámila to agentura AFP. V Austrálii už několik měsíců platí zvýšená pohotovost z obavy před možnou akcí teroristů. Jeden ze zadržených je podle policistů patnáctiletý hoch.

Australské úřady mají podezření, že do země pronikají džihádisté napojení na teroristickou organizaci Islámský stát. Teroristické útoky v zemi mohou podle policie připravovat i lidé, kteří se akcemi islamistů v Sýrii a Iráku inspirují. Zatím poslední protiteroristická operace se v Austrálii uskutečnila v říjnu, když byl v Sydney zavražděn jeden zaměstnanec místní policie. Speciální komando tehdy zadrželo čtyři osoby. 

Podle agentury Reuters zatkli ve čtvrtek policisté kromě patnáctiletého mladíka i dvacetiletého muže a obvinili je ze spiknutí s cílem provést teroristický útok. Jejich terčem mohly být vládní budovy, ale i náhodní lidé na ulici. Za poslední rok policie v Austrálii zmařila šest teroristických útoků.

Související