Jakarta se pomalu ale jistě potápí. Hlavní město Indonésie se každoročně potopí zhruba o sedm centimetrů, v některých oblastech až o čtvrt metru. Přes 40 procent desetimilionové metropole je již pod úrovní hladiny oceánu, během příštích 15 let se oblast pod hladinou rozšíří na čtyři pětiny rozlohy města a za půl století budou ulice Jakarty tři metry pod úrovní moře.

Země proto dala zelenou gigantickému projektu. Před úplným potopením má město zachránit obří zeď. Mohutný val bude přes 40 kilometrů dlouhý a 24 metrů vysoký. Mimo to bude vynikat i tvarem, který má připomínat Garudu - mystického hinduistického ptáka, který je zároveň národním symbolem země.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.