Někteří z útočníků z 13. listopadu z Paříže podle zdrojů CNN používali ke komunikaci chráněné aplikace WhatsApp a Telegram. I když se o tom hovořilo už po útocích, až nyní vyšetřovatelé tuto možnost potvrdili. WhatsApp má přitom aktuálně mnohem větší problém v Brazílii - podle nařízení soudu musí na tamním telekomunikačním trhu po dva dny zůstat vypnutá.

Soud v Sao Paulu ale po dvanácti hodinách právě rozhodl, že aplikace může dál fungovat. Jde nicméně o jeden z nejrozsáhlejších vládních zásahů do jakékoliv komunikační aplikace v demokratickém státě.

Podle agentury Reuters je za oficiálním vypnutím aplikace v Brazílii vyšetřování jednoho vážného zločinu v Sao Paulu, kde největší místní gang používal právě WhatsApp jako prostředek zabezpečené komunikace.

Facebook, Twitter a Google se dohodly s německou vládou. Budou mazat xenofobní příspěvky - čtěte ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama
Víte, že...
  • jako předplatitel můžete přijít na prohlídku redakce? Provedeme Vás celým newsroomem a odpovíme na každou otázku. Těšíme se na Vás! Rezervujte si prohlídku
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
  • novinky pro předplatitele naleznete v rubrice Klub HN+?
reklama