Společnost Canadian Pacific Railroad každoročně vypravuje vánoční vlak humanitární pomoci. Ten pak několik týdnů brázdí území okolo hranic USA a Kanady. Informoval o tom zpravodajský server The Verge.

Vánoční speciál CP Holiday Train je plný svátečních dekorací a světel, kterými ho zdobí zaměstnanci společnosti. Vlakem ale necestují žádní lidé - veze totiž náklad pro severoamerické potravinové banky. Tyto neziskové charitativní organizace shromažďují jídlo od dárců a kontrolují jeho kvalitu. Poté potraviny rozdělí distributorům, kteří je dopraví k lidem ohroženým hladem.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.