Ve Francii se v pátek střílelo poblíž mešity ve městě Valence, kde se řidič autem patrně pokusil najet na vojenskou hlídku. Informovala o tom agentura AFP.

Podle deníku Le Parisien muž ve voze neuposlechl výzvu vojáků, aby zastavil, a snažil se je srazit. Jeden z příslušníků armády proto začal střílet a řidiče zasáhl.

Na místě byli podle francouzských médií zraněni tři lidé. Těžce zraněný je 29letý řidič, odražená kulka však lehce poranila i jednoho z kolemjdoucích. Zranění nohy utrpěl i jeden voják.

Francouzský premiér odsoudil znesvěcení modlitebny na Korsice. Demonstranti tu pálili Korán - čtěte ZDE

"Čtyři vojáci byli před mešitou, umírněnou klidnou mešitou, mezi dvěma modlitbami, v době, kdy přijíždělo množství věřících," řekl televizní stanici iTELE starosta města Nicolas Daragon.

"Auto na ně (na vojáky) najíždělo," dodal. Řidič se prý snažil hlídku srazit dvakrát, při druhém pokusu na něj jeden z vojáků vystřelil.

Zraněný řidič byl zatčen a je nyní v nemocnici, o jeho motivech ale policie zatím nic neví, protože ho nebylo možné vyslechnout, uvedla agentura Reuters. Muž bydlí na předměstí Lyonu a tajné služby o něm údajně nemají žádné informace.

Ve Francii po teroristických útocích z loňského listopadu platí výjimečný stav. Ten mimo jiné posílil pravomoci armády a policie; bezpečnostní složky střeží exponovaná místa včetně některých náboženských budov.

Související