Zemřela americká zpěvačka Natalie Coleová, dcera slavného swingového zpěváka a pianisty Nata Kinga Colea. Informovala o tom v pátek agentura Reuters. Držitelce devíti cen Grammy bylo 65 let.

Podle serveru TMZ zemřela Coleová ve čtvrtek v losangeleské nemocnici Cedar Sinai na selhání srdce. Trpěla dlouhodobými zdravotními problémy, které byly důsledkem užívání drog; v roce 2009 podstoupila transplantaci ledviny.

Zemřel frontman skupiny Motörhead Lemmy Kilmister. Bylo mu 70 let - čtěte ZDE

Zpěvačka, která se původně prosadila stylem rhythm and blues a později přešla přes taneční soul a pop k jazzu, prodala miliony nahrávek. Obrovský úspěch jí přineslo zejména album Unforgettable z roku 1991, jež obsahuje stejnojmenný virtuální duet s jejím tehdy již dávno nežijícím otcem.

Coleová poprvé veřejně vystupovala už v 11 letech a v roce 1975 vydala debutové album Inseparable, za něž získala zlatou desku i dvě ceny Grammy.

V roce 2000 se Coleová v autobiografii Anděl na mém rameni přiznala k drogové závislostí a odvykací léčbě. O rok později byl její příběh zfilmován ve snímku Žít pro lásku: Příběh Natalie Coleové, kde třikrát rozvedená zpěvačka ztvárnila samu sebe.

Související