Dlouhá léta byli mnozí příslušníci ruské střední třídy zvyklí trávit týdenní novoroční svátky někde v zahraničí. Někdo jel do evropských měst, většina ale mířila do letovisek v Egyptě a Turecku, kam vláda cestovat zakázala. Letos poprvé turistické kanceláře hlásí, že polovina jejich klientů trávila Silvestra v Rusku. Příčinou není jen pád kurzu rublu, ale i rozšiřující se okruh osob, kteří mají zakázáno cestovat do zahraničí.

"Zhruba polovina prodaných zájezdů byla do ruských středisek, následovalo Bulharsko, Indie a evropská lyžařská střediska. Loni ve stejné době ruské destinace tvořily jen 15 až 20 procent," řekl moskevskému deníku Kommersant ředitel cestovní kanceláře Inturist Viktor Topolkarajev. Stejná situace byla i v síti Biblio Globus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.