Australská policie ve čtvrtek evakuovala všechny osoby z budovy Opery v Sydney a v pobřežní čtvrti Manly. Operace se uskutečnila na základě "informací na sociálních sítích", napsal zpravodajský server BBC News.

Podle australského listu Sydney Morning Herald, jehož verzi zatím policie oficiálně nepotvrdila, mělo jít o hrozbu bombou na přívozu mezi čtvrtí Manly a částí sydneyského přístavu známou jako Circular Quay. Policie operaci ukončila zhruba po hodině, aniž cokoliv našla.

V proslulé sydneyské Opeře byly zrušeny odpolední koncerty a podle záběrů z vrtulníků byla tato obvykle rušná oblast zcela vylidněná. Zastaven byl také provoz přívozu do Manly. Policie oblast uzavřela kolem druhé odpoledne místního času a obehnala ji kovovými zátarasy. Podle úřadů šlo o "preventivní opatření", napsal Sydney Morning Herald. 

Australan Craig Gill byl právě uvnitř Opery a kupoval si lístky na představení, když se objevila policie a všechny vyzvala k odchodu. "Myslel jsem si, že je to součást představení," řekl novinářům. Evakuace budovy podle jeho slov chvíli trvala, ale vše se obešlo v klidu a bez paniky, protože nikdo vlastně netušil, oč se jedná. "Ale lístky jsem koupil  a to je všechno, na čem mi záleží," dodal.

Restaurace Bennelong v budově Opery nadále přijímá rezervace na čtvrteční večer a podle její recepční se neděje nic nezvyklého. "Provoz běží jako obvykle," uvedla.

Související