Nový argentinský prezident Mauricio Macri se přestěhoval do prezidentského paláce teprve zhruba před měsícem a půl. A už stačil rozjet několik hospodářských reforem, včetně uvolnění kontroly nad kurzem pesa. Nyní hodlá vyřešit spor s hedgeovými fondy, jenž Argentinu sužuje už dlouhá léta. Kvůli němu je země de facto v bankrotu a nemůže si půjčovat na finančních trzích.

"Nebudeme tu záležitost ignorovat. Není to sice náš nepořádek, ale nemáme problém se s tím vypořádat," komentoval záležitost nový argentinský ministr financí Alfonso Prat-Gay.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.