Počet obyvatel Německa loni vzrostl o 700 tisíc na takřka 81,9 milionu. Po započítání narozených, zemřelých, vystěhovalců a přistěhovalců to v pátek oznámil německý statistický úřad.

Rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými činí nejméně plus 900 tisíc lidí, což překonává dosavadní rekord z roku 1992, kdy do Německa přišlo o 800 tisíc lidí více, než se z něj odstěhovalo.

Země se podle statistik nadále potýká s přirozeným úbytkem obyvatel, kdy je počet zemřelých vyšší než počet narozených.

Loni se v Německu narodilo 705 tisíc až 730 tisíc živých dětí, ale zemřelo celkem 905 tisíc až 930 tisíc obyvatel. Od roku 2011 tento deficit více než kompenzuje přistěhovalectví ze zahraničí, uvedl úřad.

Rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými je podle předběžných propočtů nejméně plus 900 tisíc lidí. Proti loňsku je to výrazný nárůst tohoto salda, a to nejméně o 450 tisíc lidí.

Do statistiky výrazně zasáhla uprchlická krize, protože loni přišlo do Německa podle oficiálních informací takřka 1,1 milionu žadatelů o azyl.

Statistický úřad nicméně upozornil, že zatím není možné přesně zohlednit, do jaké míry běženci zmíněné údaje ovlivnili. V této souvislosti nevyloučil ani možné zdvojení statistických záznamů.

Související