Skotská vláda přišla s neotřelým způsobem, jak se vyrovnat s nedostatkem učitelů ve školách. Před školní tabuli by se v budoucnu mohli postavit bývalí pracovníci z ropného průmyslu. 

V posledních měsících se výrazně propadla cena ropy. Zatímco ještě před rokem se pohybovala kolem sta dolarů za barel, nyní je to kolem 30 dolarů za barel. Velké ropné společnosti jako například BP tak kvůli tomu musejí osekávat náklady, propouštějí a snižují investice do svého rozvoje. Skotská vláda odhaduje, že kvůli nízké ceně ropy přišlo o práci až deset tisíc lidí.

V článku se dále dozvíte

  • Skotsko trápí nedostatek učitelů a ředitelů škol. Chybí jich až několik stovek.
  • Ropné společnosti musí kvůli nízkým cenám ropy propouštět a snižovat náklady. I proto skotská vláda vytvořila fond na rekvalifikaci zaměstnanců z ropného průmyslu.
  • Pracovníci z ropného průmyslu by se mohli uplatnit coby učitelé matematiky či inženýrství.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.