V jednadvacátém století, kdy ženy často bojují především o rovný přístup v zaměstnání, se i v tak vyspělé zemi, jako je Japonsko, řeší naprosto jiné problémy. Ještě loni se tamější ženy nemohly po rozvodu jen tak vdát – a to dokonce po několik měsíců.

V říjnu minulého roku podal japonský pár k tokijskému okresnímu soudu žalobu pro diskriminaci. Žena si chtěla vzít dalšího muže necelý půlrok po svém rozvodu. V ostrovním státě ve východní Asii to však podle zákona z roku 1898 doposud nebylo možné dříve než 180 dní od konce manželství.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle zákona z roku 1898 se japonské ženy nemohou vdávat do šesti měsíců od rozvodu.
  • Ministerstvo spravedlnosti nyní uvažuje o revizi stoletého nařízení ve prospěch rozvedených žen.
  • Zákon vznikl kvůli jednoduššímu určení otce dítěte.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.