Rusko-turecký konflikt se dostává do další fáze. Kvůli cenovému konfliktu začal Gazprom omezovat dodávky pro turecké soukromé energetické společnosti. Chce za plyn vyšší cenu. Turecké firmy se hájí, že již uzavřely kontrakty s odběrateli podle původního ceníku.

Dodávky přes transbalkánský plynovod, kterým ruský plyn proudí do západního Turecka, klesly od počátku února o 23 procent. Vyplývá to z údajů bulharského plynového operátora Bulgartransgaz. Podle zdrojů moskevského deníku Kommersant v Gazpromu jde o snížení kvůli sporu o ceny s tureckými soukromými odběrateli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.