Tokuo Hajakawa se po dlouhém čekání konečně vrátil do svého domova ve městečku Naraha nedaleko Fukušimy. Je však jen jeden z mála, kdo výzvu vlády k návratu vyslyšel, většina původních obyvatel se vrátit nechce. "Tento region definitivně zanikne," předpovídá přesvědčeně Hajakawa mezi poničenými opuštěnými domy.

Příští čtvrtek to bude pět let od chvíle, kdy vlna tsunami, vyvolaná zemětřesením, poničila japonské pobřeží a způsobila jadernou havárii v elektrárně Fukušima, která zamořila široké okolí radiací. Městečko Naraha leží na okraji dvacetikilometrové evakuační zóny a mělo být výstavním projektem pokusů japonské vlády o renovaci poškozených oblastí. Povolení vydala už před pěti měsíci, doposud se však vrátilo jen 440 dřívějších obyvatel z původních osmi tisíc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.