Ruské ministerstvo obrany zakoupí čtyři nové družice Meridian. Tato zpráva zaujala jen milovníky kosmonautiky, kteří se podivovali, proč stát kupuje zastaralé družice, když každou chvíli budou hotové nové moderní komunikační družice Sfera-V.

Jenže jak se později ukázalo, tyto přístroje budou hotové nejdříve v roce 2021. Kvůli tomu, že používají výhradně ruské součástky, jsou družice příliš těžké, než aby je rakety dokázaly vynést na oběžnou dráhu.

"Máme problémy s nahrazením zahraničních součástek, hlavně co se týče elektroniky. To vedlo k výraznému nárůstu váhy. Současné raketové nosiče Proton-M a Angara-A5 nejsou schopny tyto družice vynést na požadovanou oběžnou dráhu," přiznal koncem února agentuře Interfax zdroj z ministerstva obrany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.