Frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR) vyzvala své dva členy z německé pravicové populistické strany Alternativa pro Německo, aby frakci opustili. Lhůtu na dobrovolný odchod určila do konce března, pak sama předloží návrh na jejich vyloučení. Důvodem je výzva europoslankyně Alternativy Beatrix von Storch, aby pohraniční policie v Německu střílela do uprchlíků, pokud to bude nutné pro obranu hranic.

"Ano," odpověděla von Storchová na otázku na Facebooku, zda by nechala střílet do žen a dětí, které se snaží ilegálně dostat do Německa. Později se pokusila svůj výrok zmírnit na: "Použití zbraní proti dětem není povoleno. Ale ženy jsou něco jiného." Přesto okamžitě sklidila tvrdou kritiku od většiny ostatních německých stran. Například Katrin Göring-Eckardtová, předsedkyně německé Strany zelených, se na portálu Spiegel Online tázala, zda strana, která chce střílet do uprchlíků a prosazuje rasové ideje může být vůbec součástí demokratického systému.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Oba europoslance Alternativy pro Německo vyzvala jejich frakce Evropských konzervativců a reformistů k dobrovolnému odchodu.
  • Pokud do konce března neodejdou sami, je vedení skupiny připraveno je nechat vyloučit.
  • Příčinou jsou názory předsedkyně Alternativy Frauke Petryové i europoslankyně Beatrix von Storchové, že by policie měla na hranicích běžence střílet.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.