Plány ČEZ na investice do větrných farem v Polsku může zhatit rozhodnutí polské vlády. Ta vychází vstříc obcím, které větrníky nechtějí.

"Tohle je silný protivítr. Fakticky je to zničení celého odvětví," komentoval vládní návrh Rafał Hajduk z kanceláře Norton Rose Fulbright, která se specializuje na energetické právo.

Po volbách v říjnu 2015 má vláda Beaty Szydlové v polském Sejmu pohodlnou většinu a může prohlasovat jakýkoliv zákon, který potřebuje.

V článku se dále dozvíte

  • Polská vláda chystá zákon, který může ohrozit české investice do větrných elektráren.
  • ČEZ má v Polsku velké plány, zatím má připraveny čtyři projekty.
  • Kromě Polska a Rumunska je pro ČEZ prioritou Německo, kde spolupracuje s fondem Aquila Capital.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru