Americká vláda ve čtvrtek dostala návrh plánu, který by ji měl zbavit jednoho z posledních zbytků kontroly nad internetem. Otázka, kdo bude přiřazovat IP adresy a názvy internetových domén jako ".cz" nebo ".edu" a dohlížet na ně, je tedy opět aktuální.

Plán vládě předložila nezisková organizace Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), která nyní domény a IP adresy spravuje, informoval list The Financial Times. Návrh by ve Washingtonu mohl opět probudit napjatou politickou debatu o budoucnosti kyberprostoru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.