Jesse Hughes, frontman kapely Eagles of Death Metal, se v sobotu omluvil za svůj výrok, že členové ostrahy pařížské koncertní síně Bataclan museli být komplicové atentátníků, kteří 13. listopadu v síni zavraždili 90 lidí.

Americká rocková kapela v době atentátu hrála na koncertu v Bataclanu. Celkem během loňských listopadových teroristických útoků v Paříži, k nimž se přihlásila organizace Islámský stát (IS), zahynulo 130 lidí.

Hughes řekl stanici Fox Business Network v rozhovoru, který se vysílal ve středu, že se dozvěděl, že šest členů ostrahy klubu se v osudný den nedostavilo do práce. "Zdá se tak zřejmé, že měli důvod, aby se v práci neukázali," řekl.

Majitelé koncertní síně proti Hughesovu výroku protestovali. Zakládající člen rockové kapely podle nich vznesl "závažná a pomlouvačná obvinění", i když "všechna dosud shromážděná svědectví dokazují profesionalitu a odvahu" členů ostrahy Bataclanu.

Hughes později na facebookové stránce kapely Eagles of Death Metal požádal za odpuštění "obyvatele Francie, personál a ochranku Bataclanu, fanoušky, přátele a každého, který se cítil být zraněn či uražen absurdními obviněními, které jsem učinil ve svém rozhovoru s Fox Business Channel".

Obvinění označil za nepodložená. "Hanba je stoprocentně moje," dodal s tím, že trpí neustálými nočními můrami a s tragickým zážitkem se snaží vyrovnat pomocí terapie.

Související