Nástražné výbušné zařízení způsobilo v úterý ráno výbuch vozu, který projížděl berlínskou čtvrtí Charlottenburg. S odvoláním na německou policii o tom informovala agentura DPA. Při výbuchu zahynul řidič vozu. Policie případ spojuje s organizovaným zločinem, o terorismu prý nešlo.

Osobní automobil, v němž byl jediný člověk, vybuchl za jízdy kolem 8:00 (středoevropského času) v Bismarckově ulici v berlínské čtvrti Charlottenburg. Podle policejního mluvčího řidič, jehož totožnost zatím není známa, směřoval ze čtvrti Charlottenburg do centra německé metropole. Bismarckova ulice přímo navazuje na ulici 17. června, která vede parkem Tiergarten až před Braniborskou bránu

Kromě 43letého Turka Mesuta T., který po výbuchu vykrvácel, nikdo jiný zranění neutrpěl, třebaže se incident odehrál během ranní špičky. Zda byl právě zabitý muž cílem útoku, zatím není jasné. Vůz totiž patřil podle policie někomu jinému.

Mluvčí berlínského státního zastupitelství Martin Steltner uvedl, že policie zabitého muže v roce 2008 prošetřovala kvůli obchodování s drogami, ilegálnímu hazardu a falšování peněz. Vyloučil zároveň, že by se jednalo o teroristický útok. "Předpokládáme, že šlo o vraždu spáchanou pomocí výbušniny upevněné pod osobním vozem," dodal Steltner. Pátrání po pachateli se nyní podle něj soustředí na bezprostřední okolí muže.

Na místě činu byl i státní zástupce, který se v minulosti intenzivně věnoval kriminalitě motorkářských gangů, napsala agentura DPA.

"Policie intenzivně prošetřuje všechny varianty," uvedl berlínský senátor pro otázky vnitra Frank Henkel. "Ty zahrnují i možnost, že se jedná o vyřizování účtů v oblasti organizovaného zločinu," dodal.

Související