Zástupci tří severosyrských oblastí ovládaných Kurdy, takzvaných kantonů, se ve čtvrtek shodli na tom, že Sýrie bude federací. Může to vést k obnovení bojů v zemi a zkomplikuje to jednání o míru v Sýrii, která nyní probíhají v Ženevě. Těch se ale Kurdové na nátlak Turecka dosud nemohli zúčastnit.

Jsou to teroristé, tvrdí Ankara

Vyhlášení federace může být prostředkem, jak ukázat, že se s Kurdy musí počítat. Navíc myšlenka, že by ze Sýrie mohla vzniknout federace, se už několikrát na různých jednáních objevila a původně ji připustily i Rusko a Spojené státy. Ty k jednání o míru syrskou vládu a ozbrojené povstalce dotlačily.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.