San Marino je sice třetí nejmenší evropský stát s plochou odpovídající ani ne desetině průměrného českého okresu, brzy se ale může stát potravinářskou velmocí. Rusko si ho totiž vybralo jako partnera pro dovoz sýrů a masných výrobků, které Kreml zakázal z jiných států Evropské unie. Dohodu o tom má podepsat v pátek sanmarinská ministryně pro mezinárodní ekonomickou spolupráci Antonella Mularoniová na mezinárodním ekonomickém fóru v Moskvě.

Vládnímu listu Rossijskaja gazeta to potvrdil Vladimir Liščuk z Národní asociace velkoobchodních center NAORC.

Na San Marino se totiž nevztahuje potravinářské embargo, které Rusko zavedlo před dvěma lety vůči zemím Evropské unie, Norsku, Kanadě, USA a několika dalším státům.

Podle Liščuka by San Marino mohlo do Ruska dodávat především masné výrobky "podle podobné technologie jako španělský jamón" a tvrdé sýry, jako je parmazán.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.