Z volebního mítinku favorizovaného republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa v arizonském Tusconu vyveden demonstrant, který poté schytal od jednoho z Trumpových příznivců rány pěstí a kopance. Ukazuje to jedno z videí, která v neděli zveřejnila americká média a která zachycují další incidenty na předvolebních akcích realitního magnáta. Trump po dalších incidentech na jeho předvolebních akcích prohlásil, že násilnosti rozdmýchávají "profesionální agitátoři".

videa, které zveřejnila televize NBC, vyplývá, že jednoho demonstranta v sobotu v arizonském Tusconu bil pěstmi a kopal účastník Trumpova mítinku. Agresor byl podle televize předběžně zadržen a obviněn z násilného napadení. Protestujícího mladého muže předtím ze sálu vyvedla ochranka.

Na videu je rovněž vidět zjevně hajlujícího muže s bílou kapucí Ku-Klux-Klanu. Trump podle televize během svého následujícího projevu muže označil za "odporného" člověka.

Na jiném videu je zachycen manažer Trumpovy kampaně Corey Lewandowski, jak za límec košile vyvádí z akce prezidentského kandidáta jiného protestujícího. Trump v neděli v rozhovoru s televizní stanicí ABC svého manažera hájil a odmítl odsoudit své stoupence, kteří odpůrce napadají na stále chaotičtějších předvolebních akcích.

Trump rovněž odmítl odvolat své varování, že pokud ho Republikánská strana odmítne nominovat na prezidenta, hrozí nepokoje v ulicích, i když si je prý nepřeje. "Nevím, co se stane, ale říkám vám, že tu bude spousta nešťastných lidí," řekl.

V sobotu odpůrci Trumpa blokovali svými auty hlavní silnici vedoucí na předměstí Phoenixu, kde se miliardář chystal vystoupit na dalším ze svých mítinků. V místě se vytvořila několikakilometrová zácpa.

Trump doufá, že se mu podaří uspět v Arizoně v rámci dalšího boje o prezidentskou nominaci.

 

Související