Do povětří se v pondělí vyhodil 57letý muž ve známé bělehradské cukrárně patřící bývalému ministrovi. Informovala o tom bělehradská média a srbská policie, podle níž nešlo o teroristický čin. Nikdo další nebyl zabit ani zraněn.

"Neznámý muž se zabil dnes ve 12.38 SEČ v ulici Ilije Garasanina poté, co aktivoval výbušné zařízení," uvedlo policejní komuniké nedlouho po události. List Blic večer informoval, že nešťastník už byl identifikován jako 57letý Vladimir M. Jedná se o muže, který je policii už z dřívějška znám jako narkoman. Podle televize N1 se u mrtvého našlo větší množství léků.

Muž podle místních médií vstoupil do cukrárny, vybídl dva zaměstnance a jednoho přítomného zákazníka, aby odešli, přičemž uvedl, že se chce zabít. Pak odešel do vedlejší místnosti a lehl si na granát, který odjistil. Výbuch způsobil jen malé škody, nerozbila se ani okna.

Cukrárna patří bývalému ministrovi kultury Bratislavu Petkovičovi, který býval také poradcem prezidenta Tomislava Nikoliče.

Policie rychle uzavřela místo činu a jeho okolí. V sousedství se nachází řada obchodů, několik prodejen s rychlým občerstvením, tržnice, dvě školy a sportovní středisko. Policie již brzy sdělila, že podle vyšetřování nešlo o teroristický čin.

Související