Atentáty a dalšími útoky v Evropě se ideologové Islámského státu (IS) snaží vyvolat tlak proti evropským muslimům, zradikalizovat je a případně vyvolat válku s nimi přímo v Evropě, uvádí arabista Jan Čuřík.

Islámský stát je přitom jediná džihádistická skupina, která je schopna pochopit fungování západní politiky a veřejného mínění, a proto dokáže zasáhnout západní společnosti na velmi citlivých místech, dodává.

"Islámský stát je jediná bojující skupina v Sýrii, která ve své rétorice opakovaně a otevřeně od druhé poloviny roku 2014 propaguje útoky na západní, tedy i evropské cíle," zdůrazňuje Čuřík, který dění v Sýrii a v sousedních zemích dlouhodobě sleduje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.