Americké kosmické společnosti SpaceX, za níž stojí vizionářský miliardář Elon Musk, se podařilo dosáhnout významného úspěchu - její raketa Falcon 9 přistála po návratu z vesmíru na plošině v Atlantickém oceánu poblíž pobřeží Floridy.

Už loni v prosinci inženýři ze SpaceX dokázali přistát na souši, jenže dokázat to samé na moři je náročnější. Jde o historický okamžik, a to nejen pro Muskovu firmu. Potvrzuje se tím, že cesty do vesmíru by do budoucna mohly výrazně zlevnit - až dosud se rakety, které vynesly náklad nebo lidskou posádku, zničily.


V článku se dále dozvíte

  • Už v prosinci SpaceX přistála i na souši, to je ale méně náročné.
  • Firmě poblahopřál k úspěchu i Barack Obama.
  • Přistát se podařilo se svou raketou i společnosti Blue Origin, za níž stojí zakladatel Amazonu Jeff Bezos.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.