Zatímco se na britských ostrovech před referendem rozjíždí kampaň, v tomto koutu britského impéria mají dávno jasno. Vláda, opozice, zástupci byznysu i občanská společnost se vzácně sjednotila, v unii chce zůstat - nikoliv z vřelých sympatií k unii, ale proto, že je pro ně zárukou suverenity a ochranou proti nátlaku Španělska.

"Jsme sedm čtverečních kilometrů země s třiceti tisíci obyvateli. Jediné naše spojení s EU je Španělsko a to je nepřátelský soused," prohlásil Bryan Zammit, gibraltarský podnikatel a majitel tří restaurací deníku Politico. Na rozdíl od britských zámořských teritorií je Gibraltar součástí Evropské unie a má tudíž právo v květnovém referendu hlasovat. K setrvání v unii chce přesvědčit i ostatní regiony Británie.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.