Po 15 letech se Argentina může vrátit na finanční trhy. Vůbec poprvé od svého bankrotu tak latinskoamerická země nabídne na trzích své dluhopisy. Současně tak Argentinci udělají symbolickou tečku za letitým sporem s hedgeovými „supími“ fondy, které po bankrotu odmítly restrukturalizaci argentinského dluhu.

Návrat Argentiny na finanční trhy posvětil také americký soud. Ten odvolal své předchozí rozhodnutí, kdy Buenos Aires nařizoval nejprve vypořádat „supí“ fondy a až poté pokračovat v platbách těm věřitelům, kteří na restrukturalizaci kývli. Nedávno ale Buenos Aires s těmito věřiteli uzavřelo klíčovou dohodu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.