Pod tlakem stále častějších teroristických útoků a výzev členských států schválil Evropský parlament směrnici o jmenných seznamech cestujících (PNR). Letecké společnosti budou muset předávat úřadům informace o všech cestujících na letech do a z Evropy.

Data o cestujících mají pomoci tajným službám v boji proti terorismu a organizovanému zločinu. Jejich pomoc je ale pouze preventivní. Díky seznamu cestujících mohou lépe odhalovat například potenciální komplice už chycených kriminálníků nebo získat vzorce chování a zvyků džihádistů, kteří odlétají na výcvik do Sýrie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.