Úvěrování ruských průmyslových podniků již druhým rokem klesá. Obvykle se mluví o vysokých procentech centrální banky coby o hlavní příčině. Ve skutečnosti je problémem hlavně nízká poptávka a pokles kurzu rublu.

Asociace ruských bank nedávno publikovala zprávu vyzývající vládu, aby emitovala více peněz a ty poslala na různé investiční projekty po celé zemi. Hlavní důraz by měl být na malé a střední firmy, ty by mohly být pro banky tahounem růstu příjmů. Ve zprávě se tvrdí, že velký byznys se buď naučil fungovat bez ruských úvěrů, nebo požaduje tak nízká procenta, že "marže, blízké nule, dělají úvěrování velkých korporací nevýhodným". V asociaci si myslí, že právě malý a střední byznys bude stabilizovat situaci ve finančním sektoru, protože "jiné zdroje příjmů prakticky vyschly". 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.