Pařížské nádraží Montparnasse se stalo dějištěm jedné z největších simulací teroristického útoku ve Francii. Skupina devíti teroristů "napadla" v noci na středu cestující ve frontách u pokladen a na perónech. Další si pak vzali rukojmí a zavřeli se v jedné z místností na nádraží. 

Do deseti minut bylo ale po všem. Na místo dorazily elitní bezpečnostní jednotky, "zneškodnily" teroristy a osvobodily zajatce. Na vše zpovzdálí dohlížel francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Podobná cvičení probíhají i v dalších městech. Simulovat mají různé scénáře útoků, včetně úderů chemickými nebo biologickými zbraněmi, výbuchy bomb nebo zadržování většího počtu rukojmích. Francouzi se tak chtějí připravit na hrozby, kterým země může čelit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.