Podívejte se na ruské kolo v zábavním parku ve městě Pripjať či na výpusť teplé vody u jaderné elektrárny, kde ještě nedávno žil obří sumec! Zhruba takto lákají ukrajinské cestovní kanceláře domácí i zahraniční turisty do černobylské zóny. Část návštěvníků ale proniká do zóny nelegálně a hraje si na hrdiny z počítačové hry S.T.A.L.K.E.R.

"Když jsi poprvé v zóně, tak víš, že je to něco jiného, trochu nebezpečného. Postupně tě to pohltí, a už když jedeš zpátky, začínáš plánovat další expedici," říká Arťom, 28letý programátor z Kyjeva. Před třemi lety ho kamarádi poprvé vzali do zakázané zóny. On měl ale pocit, že je v důvěrně známém prostředí. Je totiž fanouškem série počítačových her S.T.A.L.K.E.R., které se odehrávají právě v okolí Černobylu.

Tyto hry, které kombinují klasickou střílečku s hrami na přežití, si získaly velké množství příznivců. Vznikla také celá knižní řada, popisující války mezi lidmi žijícími v zóně a mutanty.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.