Působí optimisticky a uvolněně, ačkoli vyslechl stovky tragických příběhů. Francois Crépeau je právník z Montrealu, který je zároveň zpravodajem OSN pro lidská práva migrantů. Objíždí uprchlické tábory, aby si udělal co nejpřesnější obrázek o tom, kdo, kam a jak utíká. Mít z uprchlíků strach je podle něj bezdůvodné.

"S utečenci je to jako v minulosti s gayi, lesbičkami, nebo třeba Židy. Těch jsme se také dříve báli a dnes víme, že je takový strach zcela neopodstatněný," řekl v rozhovoru pro HN během své návštěvy Prahy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.