Český expremiér Josef Tošovský před deseti dny vážně boural se svým Ferrari 599. Na silnici Georgetown Pike nedaleko Washingtonu podle policie přehlédl menší kolonu aut a těsně před ní strhl auto přes dvojitou čáru do protisměru.

Tam smetl auto s 57letým řidičem, odrazil se od něj a trefil ještě další dva vozy.

Incident potvrdila asistentka Bank of International Settlements, kde Tošovský řídí Institut finanční stability. 

Ferrari 599 skončilo po nehodě zcela zdemolované. Kromě Tošovského, jehož jméno uvedli policisté s ročníkem narození v tiskové zprávě, seděl ve voze ještě 36letý spolujezdec. S lehčími zraněními ho záchranná služba převezla do nemocnice, stejně jako dvoučlennou posádku Acury RSX, s níž se Tošovský střetl v protisměru.

Bývalý český premiér a první polistopadový guvernér České národní banky vyvázl zřejmě bez zranění. Policisté si ho kvůli bezohledné jízdě okamžitě předvolali. 

Zprávu o nehodě uveřejnilo na svém webu místní oddělení policie v okrese Fairfax County ve Virginii. Uvedlo, že Ferrari 599 z roku 2007 řídil pětašedesátiletý Josef Tošovský.

Že šlo o bývalého českého politika, potvrdila Aktuálně.cz asistentka Institutu finanční stability Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (Financial Stability Institute of the Bank for International Settlements), který Tošovský od roku 2000 řídí. "Můžeme potvrdit, že pan Tošovský měl minulý týden dopravní nehodu," řekla asistentka s tím, že blíže se k celé události nebudou vyjadřovat.

Související