Odejít ze své země na Blízký východ a bojovat za Islámský stát už není tak populární jako dříve. Podle údajů amerického ministerstva obrany klesl počet islamistů přicházejících ze zahraničí oproti loňsku až na desetinu, napsal deník Politico.

"V minulém roce posilovalo řady Islámského státu 1500 až 2000 nových zahraničních rekrutů měsíčně. Teď jsou to podle našich odhadů pouhé dvě stovky," řekl v úterý americký generál Peter Gersten, operační důstojník bojů proti IS v Sýrii a Iráku. "Vidíme navíc, že jich stále více z boje dezertuje, hroutí se jejich morálka," dodal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.