Prodejci vína Robertu Bosticcovi Praha učarovala. Rozhodl se v Česku zůstat i po skončení svých pracovních povinností a založit si firmu. Co ho ale neokouzlilo, byly české úřady. U nich narazil rodilý Ital se svými podnikatelskými plány doslova na neporozumění. Jeho čeština nestačila, s angličtinou nepochodil a nutnost mít při každé komunikaci po ruce asistenta ho brzy přestala bavit.

Řešení poskytli Estonci a Bosticco si založil firmu přes takzvané elektronické občanství tam. "Začít podnikat v Česku je těžké – zvláště pro cizince, bez asistenta nic neudělám," vysvětluje Bosticco. "Estonci mají všechno v angličtině a je to velice jednoduché," pochvaluje si podnikatel, který při svém obchodování v Japonsku nebo Hongkongu oceňuje i možnost spravovat svou firmu z jakéhokoliv místa na světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.