Státní podnik Uralvagonzavod ohlásil nejvyšší ztrátu od roku 2003, kdy začal zveřejňovat své výsledky. Koncern v loňském roce prodělal 16,1 miliardy rublů (asi 7,55 miliardy korun). Výrobce tanků nové generace Armata netáhne ke dnu jeho vojenská výroba, ale civilní produkce – především pokles zájmu o železniční cisterny a otevřené nákladní vagony.

Prodeje vagonů klesly z 15,3 tisíce kusů v roce 2014 na 1,9 tisíce v loňském roce. Hlavní úskalí tkví v tom, že 95 procent výroby kupuje vlastní dceřiná společnost UVZ Logistic, která vagony následně pronajímá přepravcům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.