Vědec Pascal Peduzzi, který pracuje jako ředitel divize věd na programu OSN pro životní prostředí, zkoumal před šesti lety erozi pláže na Jamajce. A byl po rozhovoru obyvateli jedné rybářské vesnice šokován, když se dozvěděl, že jedním z důvodů eroze na západním pobřeží jsou místní mafiáni. Uprostřed noci přicházejí na pláž s pytli a plní je pískem, aby ho mohli následně prodat stavitelům.

"Byl jsem šokován, že lidé jsou ochotni o písek bojovat. Pracuji už přes dvacet let v sektoru životního prostředí, ale tohle mě zaskočilo," řekl Peduzzi BBC.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.